poniedziałek, maja 21, 2007

"Inteligentny" Mybloglog

Serwis Mybloglog podoba mi się. Lubię te "buźki", które pozostawiają odwiedzający mnie. Zachodzę do nich wtedy i niekiedy odkrywamy tak wspólne zainteresowania i poglądy. Również możliwość przesyłania wiadomości innym, w sytuacji gdy nie dysponujemy ich adresem emailowym, to bardzo fajna rzecz. Trochę mniej cenię te communities, ale do kilku sam wpisałem się.


Chyba jednak byłem zbyt pasywny w tym względzie. Ostatnio Mybloglog usamodzielnił się i przejął inicjatywę. Ku memu zdumieniu co chwila dostaję od niego emaila o tym, że właśnie wpisał mnie do tej czy innej community. Podobno odwiedzałem te inne blogi, lub są mi tematycznie bliskie. Tak próbuje Myblolog wyjaśnić mi swe decyzje, ale ja mam na ten temat zupełnie odmienne zdanie.


Mybloglog twierdzi, że to super usługa dla mnie. Ja natomiast sądzę, że to absolutnie złe posunięcie. Wnet będą wszyscy we wszystkich communities i cała zabawa w te community nie będzie miała w ogóle sensu.


A tak między nami to naprawdę nie lubię aby jakiś durny softwer podejmował za mnie decyzję. Ta rzekoma inteligencja denerwuję Do czego to prowadzi!

8 komentarzy:

ventuRe pisze...

Owszem, dodawanie się automatycznie do zakładek jest denerwujące, ale łatwo to wyłączyć:
edit profile-> przed ostania zakładka na samym dole->Join a Community after ... i wybrać Never :)

A swoją drogą MBL jest częścią Yahoo i w sieci huczy, że ma przejść zmiany... Podobno ma się bardziej zmajspejsować - co to znaczy nie wiadomo.

Anonimowy pisze...

no wlasnie wentura, wpisal to co ja chcialam wpisac :)))
pozdrawiam nocnie, tak tutaj duszno, ze oka zmruzyc nie moge

Didixi pisze...

Mnie nie wpisuje, ale też bym nie lubiła.

Krzysztof pisze...

@Venture, dzięki za informacje. zaraz to u mnie wyłączę.

Nie jestem pewny czy te zmiany będą aż tak szybkie. Już dawno temu yahoo nabył delicious. Sądziłem, ze wnet zlikwiduje swój Myweb, więc nie przenosiłem sam moich linków z myweb do delicious. Jak na razie jednak nic nie zmieniło się.

A Flickra nabył Yahoo jescze dawniej i dopiero teraz zlikwidował yahoo photos.

Tak więc poczekamy i zobaczymy.

@Venture, co to znaczy zmajspejsować? Nigdy czegoś takeigo jescze nei słyszałem. Jak brzmi to określenie po angielsku

@Didixi, może Ty już wszędzie się wpisałaś, gdzie zaglądasz?

ventuRe pisze...

Rzeczywiście, czasami Yahoo się nie śpieszy. Czy będzie tak też z MBL nie wiem. Słyszałem taką pogłoskę tylko. Jednak w związku z tym, że Yahoo ogłosiło nową misję firmy - stawia na społeczności i umożliwianie ludziom kontaktu, wymiany informacji to przebudowa MBL w stronę (ciężko powiedzieć jak to będzie wyglądać) MySpace (o to mi chodziło ;) wydaje się bardzo logiczną drogą i raczej nie będą czekać, bo ludziom MBL w końcu się znudzi bez nowych funkcjonalności. Ale z tym MySpace to plotka. Sprawdzone informacje podaje za TechCrunch:
Users should expect a rebranding and redesign of the service as well as a new widget for blogs with hover-over features. They will also be looking for a way to easily turn off presence so that users can hide the fact that they visited a certain site.

A redesign will be good. What will be even better is a commitment to 100% uptime. As a widget company it is not acceptable to slow down or take down partner sites. MyBlogLog’s first priority must be performance.


Ja czekam na zmiany z niecierpliwością, choć i w tej postaci MBL jest genialny :)

pozdrawiam
ventuRe
http://izbieractwo.wordpress.com

Marcin Maj pisze...

Zgadzam się w 100% - oprogramowanie ma działać, a nie decydować za użytkownika.

krYsti pisze...

To automatyczne dodawanie do jakiejśtam społeczności mnie osobiście też denerwowało. Wyłączyłem tą opcję, lubię sam decydować o tym gdzie należę, a gdzie nie chcę.
MBL jest ciekawym pomysłem i w sumie fajnie, że takie stronki istnieją, dzięki MBL poznałem kilka ciekawych adresów, których pewnie nigdy bym w sieci nie znalazł oraz kilka ciekawych osób, z którymi znajomość warto utrzymać. Warto dla wspólnych tematów, poziomu rozmowy, ciekawych dyskusji.

ventuRe pisze...

Wszystko o wprowadzonym właśnie tagowaniu na MBL, po polsku, tutaj:
http://www.adamklimowski.tox.pl/tagi-na-mybloglog.html