wtorek, marca 06, 2007

Snap udoskonalony

Używam już od dłuższego czasu to drobne narzędzie w mym blogu, o czym pisałem już tutaj.

Snap, czyli pstrykacz, to te chmurki, które pojawiają się, gdy najeżdzasz myszką na linka i w których widzać miniaturkę strony do której prowadzi link.


Taki podgląd strony to fajna rzecz. Zamin klikniesz na linka możesz zerknąć dokąd on prowadzi. Pozwala to też autorom blogów dużo szybciej sprawdzić wszystkie linki.

Snap cieszy się sporą popularnością i jest używane na licznych blogach. Wielu czytelników blogów irytują jednak te chmurki. Widziałem nawet, że ktoś opublikował cod, który zapobiega pojawianiu się tych chmurek.


Widocznie krytyka ta dotarła również do producenta, gdyż nieco udoskonalił pstrykacza. Otóż teraz pojawia się przy każdym linku taki mały symbol chmurki. Chmurka natomiast nie pojawia się przy najechaniu na linka, tylko na ten symbol chmurki. Czytelnik może więc przy każdym linku sam zadecydować, czy chce zobaczyć ten pogląd strony za linkiem czy nie.


Ja jestem dużym zwolennikiem Snapa i lubię "podglądać" strony zamin kliknę na linka. A wy?

2 komentarze:

marga pisze...

witam, widzialam na blogach snap i bardzo podoba mi sie wersja "podgladana", nie chcialam tego instalowac poniewaz obawialam sie, ze statystyki beda mi "wariowac" (korzystam z hottracker), przed chwila jednak sie skusilam, wszystko funkcjonuje perfekt, pozdrawiam
marga

Krzysiek pisze...

Marga,

Ja też spodziewałem się jakiś problemów. Jak na razie Snap funkcjonuje bez zarzutu.

Miłego blogowania życzę