piątek, kwietnia 13, 2007

BIG>DAYS 2007

BIG>DAYS to coroczna, jedniodniowa konferencja Microsoftu, w trakcie której firma ta przedstawia swoje nowe produkty i trendy. Aby uniknąć potężnej, co najmiej półgodzinnej kolejki do rejestracji (wraz z prześwietlanien teczek i osób, prawie tak jak na lotnisku), czego doświadczyłem w latach poprzednich, przybyłem w tym roku prawie godzinę wcześniej. Niepotrzebnie, bo żadnych kontroli nie było. Może dlatego, że Gates nie zaszczycił nas w tym roku swą obecnością. ;-(


Na konferencję przybyło chyba z 500-set uczestników, a tu trzeba dodać, że darmowa to ona nie była. Każdy musiał zapłacić 105 Euro za wstęp. No może nie każdy, bo Microsoft zaprasza "swoich" klientów z dużych firm bezpłatnie.


A co pokazał Microsoft na tej konferencji? Ano były tam sesje dla IT-Professionals i developerów softweru. Sporo informacji o nowych produktach jak Vista, Office 2007, Share Point Portal 2007, Exchange 2007, Forefront i System Center. Do tego zapowiedzi dalszych nowych produktów jak Windows Server "Langhorn" czy nowa wersja Visual Studio.


Hasłem przewodnim całem imprezy było "wszystko wzrasta szybciej niż szybko". Nieustannie i coraz szybciej wzrasta ilość zmagazynowanych danych, komunikacyjnej interakcji między użytkownikami sieci, no i także liczba applikacji. Rzeczywiście niektóre liczby są abslolutnie zdumiewające! Jedynie użytkownicy messengera Microsoftu generują do 20 milionów połączeń jednocześnie! A przecież jest jeszcze cała masa innych produktów typu instant messaging o skype nie wspominając. Jednocześnie całe to otoczenie IT, a i internetowe staje się coraz bardziej skomplikowane. Dotychczasowe metody i narzędzia zadządzania są bezradne wobec tego rozwoju. Na szczęście dla nas (czy aby na pewno?) Microsoft ma już gotowe nowe i bardziej nowoczesne narzędzia.


Innym wiodącym tematem tej imprezy było "user experience". Użytkownicy spędzają coraz więcej czasu przed PC. Jakość applikacji i całego otoczenia IT jest decydująca dla produktywnośći i zadowolenia użytkowników. Udoskonalony system operacjyny Vista z możliwośćią łatwego instalowania widgetów i Office 2007 to preferowane rozwiązania Microsoftu dla polepszenia user experience.


W 20 godzinnych sesjach Microsoft przedstawił szereg konkretnych rozwiązań i produktów dla administratów systemów, optymalizacji businesowych procesów i tworzenia applikacji dla Office 2007 i Web 2.0.


Zaciekawiły mnie nieco dwa nowe produkty Microsoftu - Softgrid i Forefront. Opiszę je nieco dokładniej w osobnych postach.

Brak komentarzy: