piątek, stycznia 22, 2010

Przemyśl, przekonstruuj, przebuduj

Polepsz stan świata: przemyśl, przekonstruuj, przebuduj (rethink, redesign, rebuild) - to apell, który do uczestników tegorocznego spotkania World Economic Forum w szwajcarskim Davos od 27 do 31 stycznia skierował przewodniczący tego forum Klaus Schwab.

Tegoroczne spotkanie jest spotkaniem jubileuszowym, bo już 4o-tym. Ponad 2500 wybitnych osobistości ze świata businessu i polityki z 90 krajów będzie przez kilka dni rozmawiać o tym jak zapewnić światu trwały wzrost i uniknąć kryzysu jaki przeżyliśmy w ostatnich latach. Klaus Schwab nie ukrywa, że globalny system polityczny, finansowy i gospodarczy nie funkcjonuje dobrze. Trzeba znaleźć nowe rozwiązania zapewniające trwały rozwój.
3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Myslisz, ze cos konkretnego z tego spotkania wyniknie?

Krzysztof pisze...

Raczej nie. Obserwując to forum od lat kilku stwierdzam, że działają oni raczej re-aktywnie, reagując na aktualną sytuację. To nie jest forum, które podaje tematy przyszłości.

Jednak sam fakt, że tak wielu ludzi polityki i businessu spotyka się i rozmawia o aktualnych problemach jest bardzo ważne. WEF to taka światowa platforma gdzie można nieformalnie dyskutować i poznać inne problemy i próby ich rozwiązania jakie pojawiają się w różnych regionach świata. I już sam ten fakt jest bardzo ważny.

Anonimowy pisze...

No tak, moze i racja, jakos jednak wydaje mi sie, ze Ci wielcy madrzy ludzie spotykaja sie bo to juz tradycja! Ot dla zasady, ale nie mam im tego za zle :)
Fajnie sie bawia, mam jednak nadzieje, ze za swoje pieniadze :)
W koncu kryzys!