sobota, lipca 26, 2008

PDF Konwertor

Moją nową pasją jest używanie tylko i wyłącznie narzędzi dostępnych w internecie. Nieustannie więc szukam przydatnych serwisów, aby być całkowicie niezależnym od moich komputerów i aplikacji na nich. No może oprócz Firefoxa.

W trakcie jednego z ostatnich poszukiwań odkryłem te niepozorne, ale jakże przydatne narzędzie - PDF Online. Tak naprawdę to tym razem jednak to nie pasja doprowadziła do tego odkrycia tylko potrzeba wyższa. Otóż przed kilku dniami późnym wieczorem musiałem napisać parę słów i wysłać je jeszcze przed północą - również w poczcie elektronicznej ważna jest data stempla pocztowego ;). Wypadało wysłać ten dokument jako PDF, a tu jak na złość - i to pomimo trzech komputerów czy notebooków w domu - nigdzie nie miałem zainstalowanego konwertora PDF. Szybko pogooglowałem co nieco i już kilka minut później znalazłem całkiem rozsądny konwertor, a mój dokument wysłałem jeszcze przed północą.

PDF Online konwertuje standardowe dokumenty jak Word, Power Point czy Excel - ale też wiele innych - na PDF. Idziemy na stronę
PDF Online, robimy upload naszego oryginalnego dokumentu i podajemy nasz mailowy adres. Już kilka minut później w skrzynce pocztowej leży świeżutki dokumencik w formacie PDF. ;)

Pdfonline jest bardzo proste w obsłudze i konwertuje proste dokumenty bez zarzutu. Czy daje sobie radę ze skomplikowanymi nie wiem, bo takich nie tworzę. ;)


Polecam to narzędzie każdemu, kto tylko sporadycznie musi tworzyć dokumenty w formacie PDF. Przy w konwertowaniu poufnych czy wręcz tajnych dokumentów zalecałbym jednak pewną ostrożność. Przecież nie wiadomo co Pdfonline robi z nimi.

10 komentarzy:

lavinka pisze...

Szkoda,że nie działa na odwrót. Nie znasz czegoś co zamienia pdfy na word lub chociaż html?

Krzysztof pisze...

@Lavinka, Male dokumenty - do trzech - z PDF na Word zamiena rowniez PDFOnline. Wyprobuj ten link: http://www.pdfonline.com/pdf2word/index.asp

Anonimowy pisze...

"Potrzeba jest matką wynalazków” - to swietne przyslowie i wciaz aktualne, jakiejkolwiek wielkosci tyczy ten wynalazek.
Pdf nie znam, nie uzywam poki co, a moze tylko nie wiem o co chodzi, w kazdym razie postaram sie zapamietac o tym co napisales :)

froasia pisze...

Oj trochę bym się bała wysyłać gdzieś dokumenty fimowe np. ofertę. Tutaj jednak pozostanę tradycjonalistką, korzystam z http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator

andsol pisze...

Krzysztofie, nie traktuj pytania jako działania misjonarskiego, nie mam tych zapędów, to jest naprawdę pytanie: czemu nie używasz LaTeXa? Do pisania prostych tekstów i tabelek nie ma tajemnic (wyższa szkoła jazdy zaczyna się przy wzorkach, schematach i rysunkach) i pdflatex robi pdf-y...
Nie znam czegoś do przerabiania na tekst z pdf-a na Windowsach, na Linuxie pdftotext
szanuje ogonki jak podać -enc=Latin2 ...

Krzysztof pisze...

@Andosl, nie uüywam LaTeXa tak jak nie uzywam innych narzedzi ktore trzeba zainstallowac na desktopa. Jak juz wspomnialem przestawilem sie prawie calkiem na chmurkowe serwisy (cloud services), bo cenie sobie nad wyraz absolutna niezaleznosc od danej lokalizacji. ;)

Anonimowy pisze...

A Google Docs? On ma możliwość zapisania dokumentu w formacie PDF

Krzysztof pisze...

@Impycellin, a widzisz tego nie wiedziałem. Dzięki za info

lavinka pisze...

No niestety jakiś error mi wyskakuje. Widać o nie zawsze działa. :/

Krzysztof pisze...

@Lavinka, może masz jakiś bardzo skomplikowany dokument? Moje PDFOnline konwertował bez problemów.