poniedziałek, lutego 25, 2008

Archiwizacja blogów

BlogBackupOnline oferuje ciekawy serwis dla bloggerów. Otóż ten serwis archiwizuje (backup-uje) blogi. Jak na razie ten bardzo młody serwis oferuje każdemu 50 Megabajtów na archiwizację bloga.

BlogBackupOnline archiwizuje dowolne blogi. Na początek BlogbackupOnline archiwizuje wszystkie już istniejące posty. Po tym pierwszym pełnym backupie BlogBackupOnline proponuje codzienny automatyczny backup nowych postów.

BlogBackupOnline potrafi też archiwizować komentarze i wszelkie grafiki i zdjęcia z blogowych postów. Zarchiwizowane blogi można też eksportować na nasz komputer.

Wypróbowałem z grubsza większość funkcji na Bloggerze i Live Spaces i muszę przyznać, że pomimo iż BlogBackupOnline jest jeszcze w stanie Beta to wszystko działa bez zarzutu. Również to ograniczenie do 50 megabajtów chyba nie jest zbytnim problemem. Moje "przemyślenia" zmieściły się w 1 MB, więcjuż gdzieś za 50 lat odczuję te ograniczenie. ;)))

Polecam ten serwis szczególnie wszystkim bloggerom, którzy przenoszą swe blogi na nową platformę i nie chcą stracić postów ze starego bloga.

9 komentarzy:

froasia pisze...

O, świetny serwis, zaraz tam zajrzę. Niekoniecznie mam ochotę na zmienianie platformy, ale dla swojego własnego świętego spokoju, chciałabym taki back up mieć. Dzięki za namiar!

Anonimowy pisze...

Non capisco niente... jak mawiają tubylcy, kiedy nie wiedza o co chodzi :(

Krzysztof pisze...

@Froasia, ciekawe czy potrafi backup-ować bloxa?

@Wildrose, ot takie jeszcze jedno narzędzie jakich tysiące, a może setki w internecie. Normalnie o archiwizację naszych blogowych notek (na wypadek jakby coś tam u nich się zepsuło)troszczy się ta blogowa platforma (blox, blogger, worldpress czy inne), gdzie publikujemy. Ale na wszelki wypadek można to też zrobić samemu. I mamy wtedy gwarancję, że nasze notki nigdy nie zginą. ;)

lavinka pisze...

Bloggera i wordpressa bez problemu. Niestety z bloogiem (wirtualna) jak zwykle są problemy :(

Anonimowy pisze...

Hmm... to bardzo dobre i pozyteczne narzedzie z tego co czytam u Ciebie i Twoich czytelnikow, ale mysle, ze dla mnie to zbyt trudne do realizacji, chociaz moze kiedys jak znajde chwilke czasu poczytam spokojnie i zajme sie tym... w kazdym razie dziekuje za informacje :)

froasia pisze...

No niestety, zbackupował tylko 15 ostatnich wpisów. I aktualizuje codziennie. O zrobieniu pełnego back upu nie ma co marzyć :(

Krzysztof pisze...

@Lavinka, Może napisz do nich, to znajdą błąd.


@Froasia, U mnie zarchiwizował wszystkie 130 notek. A może rss feed bloxa nie pokazuje więcej niż 15 notek?

lavinka pisze...

Obawiam się,ze nie potrafię(nie umiem po angielsku) to raz a dwa,że nie będą przecież zmieniać serwisu z powodu jakiejś niszowej platformy blogowej z równie niszowego kraju :)
Poza tym to była wina adresu na który przekierowywana jest moja strona. Na przykłąd w vloxach jest podobnie ale tam starczy dopisać "/html" do adresu bloga i jakoś daje radę.
Ale lavnecik sobie przetstowałam i działa. )

Krzysztof pisze...

@Lavinka, Ty masz mnóstwo blogów, trochę gubię się w tym.

Sądzę, że blogbackuponline nie musi w tym celu zmieniać serwisu, a tylko nieco poprawić rozpoznawanie blogowych elementów. To jest w ich interesie.

Jeżeli działa to fajnie. Ale jak nie to prześlij link i ja do nich napiszę.