sobota, listopada 12, 2011

Patriotyzm wykluczenia

Na polskich ulicach po raz kolejny patriotyzm wykluczenia pokazał swe prawdziwe oblicze - bardzo wąska definicja polskości, nienawiść do innych, brutalność i absolutny brak tolerancji. Obraz tych rzekomych "polskich prawdziwych patriotów" nie różni się wcale od wykrzywionych nienawiścią twarzy niemieckich nazistów. Tak to te same nienawistne, zacięte twarze. Zdumiewające aby w kraju, który tak strasznie cierpiał przez nazistów, zapraszać ich na obchody polskiej niepodległości. To pokazuje ich prawdziwe oblicze, bo prawdziwy polski patriota nigdy nie stanie w jednym szeregu z niemieckim nazistą!

A przecież można inaczej. Zamiast wykluczać można łączyć i przygarniać i korzystać z tej różnorodności. Czego nam w przyszłości życzę mając przy tym nadzieję, że polscy naziści pod maską patriotyzmu to tylko bardzo marginalny odłam społeczeństwa.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Z całym szacunkiem, to takie same twarze były u lewicowców czy jak ich tam zwać w nomenklaturze Gazety, bo widzę, że takie słownictwo przyjąłeś.

Krzysztof pisze...

Przejrzałem dostępne zdjęcia i jednak to na tej prawicowej demonstracji widziałem te zacięte twarze. Na ten przykład otoczenie Korwina-Mike kiedy do nich przemawia. To bardzo zabawny zdjęcie, bo Mike nie krył nigdy swego wstrętu do motłochu, a tu tak się z nimi zbratał, że się trochę uśmiałem.

Na tej jak mówisz lewackiej demonstracji byli inni ludzie, przynajmniej na zdjęciach które przejrzałem.

Anonimowy pisze...

Napisałem lewicowa, nie lewacka. To moim zdaniem trochę freudoweskie przekręcenie :)

marga pisze...

zawsze rozczulaja mnie anonimowe komentarze, odwazni inaczej! hahahaha :D

dla mnie samo okreslenie polski nazista, to kosmos, glupota powinna byc choroba smiertelna!

pozdrawiam