niedziela, listopada 01, 2009

Pierwszy austriacki uniwersytet na Itunes U

Uniwersytet Leopold-Franzens w Insbrucku jest pierwszą wyższą uczelnią austriacką która publikuje swoje wykłady na Itunes U - o Itunes U wspomniałem już tutaj. Dostępne są między innymi wykłady z informatyki, fizyki (to w Insbrucku naucza słynny specjalista od teleportacji fotonów Anton Zeilinger). Oprócz tego można tam znaleźć sporo informacji dla studiujących i fragmenty konferencji organizowanych na tamtejszym uniwersytecie. Wykłady są w większości po niemiecku, ale znalazłem też kilka po angielsku. W Itunes U znajdziecie uniwersytet w Insbrucku pod hasłem "Leopold-Franzens-Universität". Poza merytorycznymi walorami tych wykładów dodatkowo można w ten sposób zapoznać się z dosyć specyficzną wymową tyrolską.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czyzby to dla tych co czasu nie maja na przyjscie na wyklad, a bedacych studentami uczelni?
Czy dla wieczorowych?
A moze to po prostu uniwerystet online i nie trzeba osobiscie sie na wyklady zglaszac, bo nie rozumiem formy tej uczelni?

Krzysztof pisze...

@Wildrose, z reguły są to fragmenty wykładów dla ludzi zainteresowanych danym tematem. Zgłaszać się tam nikt nie musi. Po prostu wykłady są dostępne dla każdego zainteresowanego. Nie jest to też coś, co może zastąpić normalne (dzienne czy wieczorowe) studia. Na razie. ;)

Anonimowy pisze...

ok